Posts in Category: bydleni

Stropní osvětlení

4971

Stropní osvětlení je základním stavebním kamenem každé místnosti. Jak si vybrat to pravé, které bude dlouho sloužit a vypadat navíc v interiéru perfektně?

Jaké možnosti stropního osvětlení jsou?

V základu se rozdělují na tři typy. Tím prvním jsou stropní svítidla zapuštěná. Ta vypadají velmi elegantně, zároveň jsou nenápadná. Rozhodně bychom ovšem nemohli říct, že tudíž svoje místo mají pouze tam, kde jsou nízké stropy. Protože svým vyzněním přehnaně nenarušují vzhled místnosti, sáhnout po nich můžete zkrátka tehdy, když máte k dispozici prostor velký, ale preferujete v něm absolutně minimalistické řešení.

Přisazené stropní svítidlo je už o něco výraznější. To reprezentují populární bodovky. Ty rovněž nepoutají tolik pozornost, takže neseberou ani malému prostoru vzdušnost. A pokud jste vyznavači jednoduchosti, určitě s nimi neuděláte chybu.

Posledním jsou světla závěsná neboli klasické lustry, které stále zůstávají velmi


Dřezy do kuchyně a jejich výběr

drezy--c1920xc780_80

Dřezy do kuchyně se nabízejí v mnoha variantách a je tak jasné, že si vybere opravdu každý. Nejpoužívanějším materiálem je dnes granitový kompozit a nerez. Pravděpodobně již máte svého favorita, co se týká vzhledu a celkového působení na podobu kuchyně. Podívejme se však nyní na technické vlastnosti jednotlivých materiálů. „Nerez dřez“ je nezastupitelná klasika při plánování našich kuchyní. Je nezávadný z hlediska hygieny a zaručuje stálobarevnost. Vyrábí se v mnoha povrchových úpravách od vysokého lesku přes kartáčovaný povrch až po strukturovaný vzor. Granitový komposit se oproti tomu může přizpůsobit barevnému ladění pracovní plochy. Je velmi pevný a odolný proti nárazu. I v případě drobného poškrábání nebudou viditelné žádné linky, materiál je totiž barevně homogenní v celé své síle.

Kuchyňské dřezy a jejich prostorové řešení

Pokud řešíte, jak umístit dřezy do kuchyně, měli byste znát všechny možnosti


Kuchyňské dřezy Blanco nabízí veškerý sortiment v oblasti dřezů

fragranitove_drezy

Pokud navrhujete novou kuchyň a řadíte se mezi obdivovatele kvalitního designu, jistě vaší pozornosti neunikly dřezy do kuchyně Blanco. I přes všechny inovace v oblasti techniky pro vaření je funkce dřezu v kuchyni stále nezastupitelná.  Zkusme si na chvilku představit, jak by vypadalo vaření bez zdroje vody. Noční můra, že? Moderní dřezy dnes však jdou již mnohem dál a nabízí mnoho technických možností, jak zlepšit pohodu a efektivitu při vaření. Při výběru dřezu budete nejspíš vycházet z celkového vzhledu plánované kuchyně a prostorových možností, které se vám nabízejí. Jednoznačně nejluxusnější variantu co do možností využití jsou dvoudřezy s odkapem. Opravdoví milovníci vaření si rádi užijí možnost oplachu potravin v jednom z dřezů, současného mytí v druhém dřezu a schnutí nádobí na odkapu. Ne každý má však prostor pro toto velkorysé řešení. Jaké jsou tedy další možnosti?

Dřezy


Postele z masivu nesou řadu výhod

436d7353686f705c456e746974795c50726f64756374_image_142_1162

Kvalitní spánek si vyžaduje i kvalitní postel, a právě proto jsou upřednostňovány postele z masivu, které nesou řadu výhod. Oproti laminu i jiným imitacím dřeva nabízí masiv dlouhou životnost a opravdovou vůni dřeva. Masiv v interiéru ocení milovníci luxusu a přírodního zpracování, masiv uvítají i alergici. Jelikož nábytek z masivu není nijak lepen, jako je tomu u dřevotřísky, nejsou do vzduchu uvolňovány  zbytky lepidel a tím nedochází k nepříjemnému dráždění uživatelů s alergií. Postele z masivu jsou tak vhodné pro všechny, kteří hledají správnou postel do dětského pokojíčku, do studentského pokoje nebo do ložnice.

 

Postele z masivu dlouho vydrží

K hlavním výhodám postele z masivu patří zejména její dlouhá životnost. Opravdové dřevo, to něco vydrží. O tom svědčí i fakt, že například dub byl po dlouhá léta používán k výrobě velmi zatěžovaných a počasím


Jak správně vybrat kuchyňský dřez s baterií a ještě ušetřit?

zenar-45S-F-hlavny-1024x714

Chystáte se zařizovat kuchyni ve svém novém bytě či domě? Zvažujete rekonstrukci současné kuchyně, listujete časopisy o bydlení, hledáte inspiraci, ale nemůžete si vybrat? Přečtěte si náš článek s tipy a doporučeními předního českého odborníka a specialisty na výběr dřezů a dřezových baterií Josefa Párala, který má na starosti produktovou nabídku v jednom z předních českých internetových obchodů zabývající se prodejem dřezů, baterií a doplňků TRENDO.cz.

Pokud jste se již začali zabývat výběrem vhodného dřezu či dřezové baterie do své kuchyně, určitě jste narazili na širokou nabídku druhů dřezů i baterií z nejrůznějších materiálů. Díky internetu máte možnost vybírat si z velké nabídky nepřeberné palety granitových, nerezových, tectonitových, či keramických dřezů a k nim hodících se baterií ale jaké si vybrat?

,,Základním parametrem při výběru správného dřezu jsou zákazníkovi možnosti, co se týče dispozice a velikosti kuchyně.


Akční nabídka dřezů a baterií, s níž ušetříte

123123

Plánujete zařizovat kuchyni ve svém novém bytě nebo domě? Přemýšlíte nad modernizací kuchyně, listujete katology o bydlení, hledáte inspiraci a nemůžete si vybrat? Přečtěte si náš článek s tipy a doporučeními odborníka na výběr dřezů a dřezových baterií Alexe Nováka, který má na starost produktovou nabídku kvalitních německých dřezů a baterií značky FRANKE v autorizovaném obchodě zabývajícím se prodejem dřezů, baterií a doplňků FRANKE na stránkách www.eshop-FRANKE.cz.

Jak si správně vybrat radí právě Alex Novák: „Základním parametrem při výběru dřezu FRANKE jsou zákazníkovy možnosti, co se týče dispozice a velikosti kuchyně. Další důležitou věcí je počet členů v domácnosti,“ shrnuje Alex Novák, čím by se měli zákazníci při výběru řídit. „V potaz musíme vzít také to, že dřez s baterií dotváří celkový dojem z kuchyně, je tedy nutné výběr použitého materiálu uzpůsobit celkovému designu a