Odřené auto? V dnešní době žádný problém.

car-wheels-boutique-hre

Určitě to znáte. Staráte se o svého plechového miláčka, dáváte mu tu nejlepší péči, jezdíte opatrně a ráno když přijdete k autu najdete na jeho laku nepříjemné překvapení. Nepozorný, nebo nešikovný řidič vám vaše auto odřel. Co s tím? Někdo nad tím možná mávne rukou, časem se mu to ale zle nevyplatí, auto začne rezivět. My ostatní dáme naše milované auto ,,k doktorovi“. Za pár peněz předejdeme tomu aby auto začalo rezivět a ztratilo tak na hodnotě při případném prodeji. Jednou takovou klinikou je lakovna UNITED-C v pražských Dejvicích.

V lakovně UNITED-C si poradí s opravami poškozeného laku, ať už se jedná o přirozené škrábance, které jsou způsobené stářím auta či s mechanickým poškozením laku. Škrábance laku od kamínků, štěrku, dokonce i poškození laku klíčem, všechna tato poškození se dají snadno opravit pomocí metody takzvaného lokálního lakování.

Co je lokální lakování?

Lokální lakování či oprava se často využívá při odstranění drobnějších škrábanců, či opravě důlků bez lakování. V takovém případě je po opravě potřeba nanést na karosérii ochrannou vrstvu. V souladu s využitou technologii je nutné po dokončení provést také rozleštěni laku. Tato metoda výrazně šetří náklady, protože se nelakuje celý díl vozidla, ale pouze jeho část.

Mé osobní zkušenosti s lokálním lakováním.

Letos v lednu jsem si vyjel se svými kamarády z Prahy na jeden hokejový zápas, který se konal v Ostravě. Zápas dopadl super, vyhráli jsme až na to, že po příchodu ke svému auto jsem zjistil, že mi ho někdo ,,objel klíčem“. Nebudu vám psát, jak jsem byl naštvaný. Po návratu do Prahu jsem ještě večer na internetu našel stránky společnosti UNITED-C. Bylo asi osm hodin večer a já zkusil zavolat na jejich telefon. Světe div se i v tuto dobu mi zvedl telefon milý pán, popsal jsem mu svůj problém a objednal se na druhý den odpoledne do servisu. Přijímací technik z UNITED-C zhlédl poškození mého poškrábaného auta a ujistil mě, že to půjde opravit pomocí metody lokálního lakování.  Navíc mi sdělil, že pokud mám hodinu čas a počkám, lak mi hned opraví. Za hodinku a půl jsem odjížděl s opraveným vozem, jehož oprava mě stála zhruba jen jako cesta z Prahy do Ostravy a zpět.